fot. Pexels.com

Polacy to naród, który bardzo chętnie robi zakupy i lubi atmosferę panującą w galeriach handlowych. Istnieje lista produktów, które są jednymi z najczęściej kupowanych przez nasze społeczeństwo. Z przyjemnością sięgamy po nową odzież — szczególnie tą zgodną z panującymi obecnie trendami — a także po różnego rodzaju kosmetyki, zdrową żywność, suplementy diety i środki wspomagające proces odchudzania i różnego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz. 

Meble, które pokochali Polacy

Nowe aranżacje, dobieranie dekoracji, planowanie iluminacji świetlnych i inne czynności związane z wyposażaniem wnętrz to jedne z ulubionych zajęć Polaków. Jako naród lubimy zmiany, również te w naszym bezpośrednim otoczeniu. Co więc Polacy kupują najczęściej?

Jako jedne z chętniej nabywanych mebli, warto wymienić:

Należy również wspomnieć, że dużym zainteresowaniem cieszą się meble z obiciami wyprodukowanymi ze skóry naturalnej. 

co kupują polacy
fot. Pexels.com

Co Polacy jedzą najchętniej?

W związku z tym, iż coraz częściej mówi się o zasadach zdrowego żywienia i konieczności wprowadzania do diety tzw. produktów BIO, notuje się nieustanne wzrosty, jeśli chodzi o następujące rodzaje jedzenia:

To oczywiście tylko kilka spośród wielu elementów codziennego jadłospisu, które wciąż zyskują na popularności. Nie da się ukryć, że coraz większe zainteresowanie wzbudzają produkty na półkach oznaczonych jako BIO. Co ciekawe, okazuje się, iż w ciągu ostatnich kilku lat jako społeczeństwo zaczęliśmy spożywać mniejsze ilości mięsa. 

Jakie ubrania Polacy kupują najczęściej?

Branża odzieżowa to zdecydowanie jedna z tych, które Polacy wspierają z ogromną przyjemnością. Nie da się ukryć, że nasze społeczeństwo ma w zwyczaju podążać za aktualnymi trendami. Ma to zastosowanie zarówno w sezonach wiosennym i letnim, jak i jesiennym oraz zimowym. 

Wśród największych hitów sprzedażowych ostatnich lat, czyli tego co Polacy kupują najczęściej, znajdujemy między innymi:

  • kurtki typu ramoneska,
  • okrycia wierzchnie, takie jak kurtka bomberka,
  • klasyczne jeansy — np. boyfriendy, momjeans i tzw. rurki,
  • skórzane płaszcze nawiązujące stylem do lat 90.,
  • czapki wełniane, 
  • rękawiczki bez palców, 
  • bluzy zakładane przez głowę z nadrukami odwołującymi się do różnych komiksów, filmów i seriali,
  • kolorowe t-shirty.

Ze statystyk wynika, że najwięcej ubrań kupują Polki, choć i Polacy w ogromnym stopniu interesują się szeroko pojętą modą. Warto zauważyć, że nasz naród chętnie wybiera odważne kolory i fasony. Jest to szczególnie widoczne na ulicach dużych miast, takich jak Wrocław, Katowice, Warszawa lub Kraków. 

kupują najczęściej
fot. Pexels.com

Kosmetyki, które uwielbiają Polki

Ostatnią grupą produktów, jakie są niezwykle często kupowane przez polskie kobiety, są różnego rodzaju kosmetyki. Co ciekawe, znacznie chętniej inwestujemy w środki pielęgnacyjne, niż w tzw. kolorówkę. 

Co cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o rzeczy zlokalizowane na półkach w drogeriach? Otóż na szczególną uwagę zasługują:

Oprócz produktów pielęgnacyjnych dość często kupujemy również przedmioty takie jak beutyblender, czy też ściereczki wielorazowego użytku do demakijażu. Takie zjawisko jasno potwierdza żywe zainteresowanie tematem dbania o środowisko naturalne. Ekologia jest niezwykle ważnym elementem życia w XXI wieku, nie należy jej pod żadnym pozorem bagatelizować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here