Czy sok z kiszonej kapusty może wpływać na odchudzanie

Wielu ludzi, a głównie kobiet, szuka sposobu na odchudzanie. W zabieganym świecie najlepiej jeśli będzie on szybki, łatwy i bezbolesny. Jednak aby wyrobić zgrabną sylwetkę, należy na to zapracować, wspomagając się pewnymi sposobami. Jednym z takich sposobów może być picie dużej ilości wody, bądź jak wielu sądzi sok z kapusty, jednak czy rzeczywiście dobry jest sok z kiszonej kapusty na odchudzanie?

Sok z kiszonej kapusty często jest wylewany, jednak warto chwile się zatrzymać i nad tym zastanowić.

Nie można zaprzeczyć, że sok z kiszonej kapusty ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie. Jest bogatym źródłem karotenoidów, witamin C i E oraz polifenoli. Poprzez zawartość siarki, poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci, a zawartość probiotyków gwarantuje nam ochronę przez wirusami i bakteriami a także poprawę wydolności układu pokarmowego. To właśnie przez ten ostatni składnik, sokowi z kiszonej kapusty przypisuje się działanie odchudzające. Probiotyki zawarte w soku oddziałują korzystnie na florę bakteryjną zawartą w naszych jelitach. Według niektórych badań, osoby spożywające pokarmy z zawartością probiotyków, mają większą skłonność do utraty wagi, oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Ich procesy trawienne zostają unormowane, a wchłanialność tłuszczów z pokarmów zostaje zmniejszona. Dlaczego jest to takie ważne aby chcąc zrzucić zbędne kilogramy, wybierać produkty bogate w probiotyki?

Dobre bakterie zawarte w np soku z kiszonej kapusty wpływają korzystnie na perystaltykę jelit, co powoduje lepszą filtrację składników odżywczych, większą wchłanialność dobrych związków, potrzebnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, a także cyrkulację i odprowadzanie wody w organizmie. Dobrze odżywiony i nawodniony organizm lepiej reaguje nawet na jedzenie które normalnie by mu nie służyło i które powinno powodować ociężałość. Dlatego jeśli osób stosuje probiotyki i zauważa u siebie więcej energii, więcej siły zaczyna iść tą drogą która w pewnym momencie prowadzi do zgubienia zbędnych kilogramów, jednak na ogół w momencie gdy się to pojawia, jest to jedynie miły dodatek do dobrego samopoczucia i niezliczonych pokładów energii.

Zatem czy sok z kiszonej kapusty na odchudzanie będzie dobrym wyborem? Jeśli spojrzeć na to od strony zdrowotnej to oczywiście że tak, jeśli jednak ma to być jedyny sposób na odchudzanie, wtedy warto udać się do specjalisty np dietetyka w celu rozpisania diety odchudzającej. Nie ma co przypisywać temu soku nadprzyrodzonych zdolności jeśli jego jedyną zdolnością jest poprawa naszego zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here