fot. Pexels.com

Wiosna coraz bliżej, więc najwyższy czas, aby skompletować garderobę na nadchodzący sezon. Jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o codzienne ubranie, jest oczywiście modna kurtka. Powinna ona odpowiadać bieżącym trendom, być porządnie wykonana i spełniać funkcję takie jak skuteczna ochrona przed wiatrem i chłodem. Projektanci przygotowali dla konsumentów setki propozycji, więc nie ma wątpliwości, że każdy — nawet najbardziej wymagający — Klient będzie w stanie odszukać wśród tych produktów taki, który jednoznacznie sprosta jego oczekiwaniom i potrzebom.

Modna kurtka — co będzie chętnie noszone wiosną 2021?

Jeśli spojrzymy nieco wstecz i porównamy wierzchnie okrycia z sezonów 2018 i 2019, szybko się przekonany, że historia w ich przypadku zatoczyła swoiste koło. W sieciach odzieżowych można było wówczas znaleźć niemalże bliźniacze fasony. Takie zjawisko w modzie wcale nie jest szczególnie pożądane. W końcu najważniejszym przykazaniem dla amatorów szeroko pojętego fashion jest zachowywanie różnorodności i eksperymentowanie w łączeniu ze sobą różnych elementów garderoby, a także ich kolorów i fasonów. 

Zatem co będzie oznaczało powiedzenie „modna kurtka” w sezonie wiosennym 2021? Otóż jest kilka opcji. Na największą porcję uwagi zasługują okrycia wierzchnie, takie jak:

  • kurtki sportowe,
  • tzw. bomberki,
  • ramoneski,
  • modele podkreślające talię,
  • przedłużane fasony, będące kompromisem pomiędzy kurtką a płaszczem,
  • kurtki oversize i w stylistyce casualowej.

Jak wynika z informacji zaprezentowanych powyżej, wybór kurtek w 2021 będzie ogromny. Każdy z pewnością znajdzie wśród tych propozycji coś dla siebie.

modna kurtka
fot. Pexels.com

Kolor i wzór ma ogromne znaczenie

Wiosną 2021 dominowały będą sportowe akcenty, ale także wszelkiego rodzaju motywy kwiatowe. Modna kurtka może być także odpowiedzią na tzw. kolor roku z palety pantone. Oznacza to, że w cenie będą różnego rodzaju wariacje na temat żółtych odcieni. 

Istnieją także mniej odważne, ale sprawdzone propozycje. Wśród nich znajdujemy oczywiście elegancką czerń, stylową szarość, czystą biel i wszelkiego typu beże oraz spopielałe róże. 

Skóra naturalna jako jeden z najgorętszych trendów

Warto także zaznaczyć, że wiosną 2021 będzie można znaleźć także wiele propozycji odwołujących się do stylów vintage i retro. Obie estetyki nie mogłyby istnieć, gdyby nie zastosowanie skóry naturalnej. Modna kurtka tego typu to propozycja dla osób w każdym wieku. 

Wystarczy postawić na fason pasujący do swojej sylwetki i wybrać ubranie w kolorze odpowiadającym własnemu gustowi. Opcji są naprawdę setki, więc z pewnością cała akcja zakończy się sukcesem. Pamiętajmy również, że skóra naturalna jest materiałem o dużej trwałości, więc kupno ubrań z niej wyprodukowanych oznacza inwestycje na długie lata. To właśnie z tego powodu najlepiej wybierać fasony uniwersalne i klasyczne. W końcu chodzi o to, aby okrycie wierzchnie faktycznie służyło przez dłuższy czas. 

Skórzany płaszcz — hit, czy kit?

Płaszcze wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej, były modne na początku XXI wieku. Wielu z nas z pewnością kojarzą się one z niektórymi scenami w filmie Matrix. Niektórzy uważają to rozwiązanie za przeżytek, jednak projektanci mają na ten temat zgoła inne zdanie.

Skórzane płaszcze wracają w wielkim stylu. Będą one modne nie tylko wiosną 2021, ale także w kolejnych sezonach. Warto więc zakupić nowe okrycie wierzchnie tego typu albo poszperać w szafach swoich rodziców. Z pewnością znajdzie się w nich przynajmniej jedna wciąż modna kurtka. 

kurtka 2021
fot. Pexels.com

Niezastąpione ramoneski

Ramoneski są hitem od kilkudziesięciu lat. Wylansowane zostały w latach 80. i od tamtej pory pojawiają się co roku na wybiegach. Uniwersalny krój i nieco rockowym pazurem to rozwiązanie, które sprawdzi się niemalże u każdego. 

Opcja ta jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Warto zaopatrzyć się w tego typu ubranie. Co więcej, modna kurtka ramoneska z powodzeniem może być rozwiązaniem na miarę potrzeb szafy kapsułowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here