fot. Pexels.com

Od razu trzeba zaznaczyć, że skórzany płaszcz nie dla każdego jest rozwiązaniem oczywistym. Takie ubranie ma całkiem sporą rzeszę fanów, jednak wciąż wiele osób pozostaje nieprzekonanych do takiej opcji. Wszystko dlatego, że choć takie okrycie wierzchnie można pięknie łączyć z licznymi elementami garderoby, to ono samo w sobie jest nad wyraz wyraziste. Czy płaszcz ze skóry może być częścią szafy kapsułowej? Oczywiście, należy tylko przełamać się i spróbować włączyć go do kilku codziennych stylizacji.

Szafa kapsułowa, czyli co to takiego?

Tak zwana szafa kapsułowa to idealne rozwiązanie dla amatorów minimalizmu. Dobrze zaplanowana garderoba tego typu pozwoli raz na zawsze zerwać z chronicznym przeświadczeniem, że nie mamy w co się ubrać. Założeniem tego rozwiązanie są między innymi kwestie takie jak:

  • ograniczenie liczby ubrań do niezbędnego minimum,
  • dopasowanie do siebie poszczególnych części garderoby tak, aby wszystko do siebie pasowało,
  • wyrzucanie jednej rzeczy na rzecz kupienia innej,
  • wybieranie możliwie uniwersalnych kolorów.

W szafach kapsułowych często rezygnuje się z opcji pstrokatych i odważnych. Nie przeszkadza to jednak temu, aby włączyć do swojej garderoby coś, co ma delikatny pazur. To właśnie dlatego skórzany płaszcz z powodzeniem może znaleźć się na wyposażeniu minimalistki. 

Skórzany płaszcz jako element codziennego stroju

Oczywisty wydaje się fakt, iż skórzany płaszcz nie jest tak samo uniwersalny, jak chociażby ramoneska, czy też modna kurtka z zacięciem sportowym lub bomberka albo z motywami botanicznymi. Nie mniej tego warto zauważyć, iż płaszcz może doskonale prezentować się zarówno w stylizacji casualowej, jak i eleganckiej. 

Takie ubranie świetnie sprawdzi się także jako element sportowego looku. Wbrew pozorom pasuje on nie tylko do kozaków, botków i szpilek. Z powodzeniem można łączyć go ze snickersami, trampkami oraz tenisówkami. 

Pamiętajmy, że moda to nie zbiór twardych i nudnych zasad. To raczej pole do zabawy, gdzie warto eksperymentować i bawić się łącząc ze sobą pozornie niepasujące do siebie rozwiązania. Jedynym ograniczeniem w tej materii powinna być nasza własna wyobraźnia. W końcu nie ma czegoś takiego, jak przesadza, istnieje tylko niewykorzystany potencjał. 

skórzany płaszcz
fot. Pexels.com

Czy skóra naturalna jest ekologiczna?

Oczywiście zdania na temat tego, czy ubrania ze skóry naturalnej to rozwiązanie ekologiczne, są mocno podzielone. Wegetarianie i weganie często oponują i głoszą przekonanie, że noszenie skórzanych kurtek i butów jest wysoce nieetyczne. Czy jednak jest tak faktycznie? Wszystko zależy od punktu widzenia. 

W dobie szycia elementów garderoby z włókien syntetycznym trzeba brać pod uwagę różne opcje. Poliester jest wszechobecny. Niestety materiał ten nie ma szczególnie długiej żywotności. Wyprodukowane z niego swetry, bluzy i kurtki szybko ulegają zniszczeniu i trafiają — a jakże! — na śmietnik. To właśnie w taki sposób zanieczyszczane jest środowisko. 

Choć skóra naturalna jest pozyskiwana z żywych zwierząt, w pewnym sensie noszenie jej, jest znacznie bardziej przyjazne dla świata. Wszystko ze względu na jej trwałość. Raz zakupiony skórzany płaszcz, będzie służył przez lata. Dla porównana — w ciągu tych samych kilku lat ubrania ze sztucznej skóry musiałyby być wymienione co najmniej kilka razy. 

płaszcz ze skóry
fot. Pexels.com

Płaszcze w sezonie 2021

Jest jeszcze kwestia tego, co będzie modne w sezonie wiosennym 2021. Otóż wśród najgorętszych trendów znajdą się również skórzane płaszcze. Szczególną popularnością będą cieszyły się modele oversizowe i takie, które bezpośrednio nawiązują do stylistyki vintage i retro. 

Moda ma to do siebie, że lubi zataczać koła. Trendy wracają prędzej czy później do łask. Nie inaczej jest w tym przypadku. Projektanci na nowo odkryli rozwiązanie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na początku XXI wieku. Oznacza to, że warto zaopatrzyć się w nowy płaszcz ze skóry lub… przejrzeć zawartość szafy swoich rodziców. Jesteśmy przekonani, że znajdą się w niej rozwiązania na miarę sezonu 2021!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here