fot. Pexels.com

Wielu rodziców — zwłaszcza tych świeżo upieczonych — z pewnością zastanawia się nad tym, jakie łóżeczko dla niemowlęcia będzie najlepszym wyborem. Na obecnym rynku jest naprawdę sporo możliwości w tym zakresie. Warto wiedzieć, iż ten konkretny element wyposażenia wnętrza jest jednym z najważniejszych mebli w pokoiku malucha. Należy pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem zawsze są łóżka i kołyski wykonane w wysokiej jakości surowców. W końcu chodzi o to, aby ostatecznie wszystko prezentowało się estetycznie, służyło tak długo, jak będzie to potrzebne i — przede wszystkim — zapewniało wysoki poziom bezpieczeństwa dla noworodka. 

Bezpieczne łóżeczko dla niemowlęcia, czyli jakie?

Wybierając łóżeczko dla niemowlęcia, przede wszystkim należy brać pod uwagę bezpieczeństwo, które zapewniają poszczególne modele. W końcu to właśnie w łóżeczku dziecko będzie spędzało najwięcej czasu w swoich pierwszych miesiącach życia. Wykonanie mebla musi być porządne, nie może stwarzać on ryzyka, że maluch np. z niego wypadnie. 

Ważne jest również to, aby zwrócić swoją uwagę na rodzaj farb, które zostały użyte do pomalowania łóżka. Muszą one posiadać niezbędne atesty. W końcu bez nich mogłaby zaistnieć np. możliwość zatrucia się chemikaliami. Zawsze warto wybierać opcje pochodzące z oferty sprawdzonych producentów. Oczywiście nie można zapominać o tym, aby mebel pozostawał zgodny z założeniami bieżących trendów wnętrzarskich.

Samodzielne łóżko czy dostawka? Co będzie lepsze?

Aranżując poszczególne pomieszczenia, zawsze trzeba dokonywać wyborów, które ostatecznie mają za zadanie jak najbardziej ułatwić nam przebywanie w poszczególnych wnętrzach. Ważne jest, że dylematy są różne. Będą one inne w przypadku urządzania pokoju dla nastolatka, czy też gabinetu, a inne w kontekście zakątka dla nowo narodzonego dziecka. 

To właśnie w tym miejscu wielu rodziców zadaje sobie pytanie dotyczące tego, co będzie lepsze: samodzielne łóżeczko dla niemowlęcia, czy jednak takie z dostawką? Oczywiście zdania w tej kwestii są mocno podzielone. 

Wszystko jest uzależnione od tego, jakie plany mają rodzice. Konkretnie chodzi o to, przez jak długi czas chcą oni, żeby maluch mieszkał z nimi w sypialni. Jeśli okres ma trwać np. kilka miesięcy, najlepszą opcją będzie łóżko z dostawką. Z kolei w sytuacji, gdy dziecko ma zostać odizolowane nieco szybciej, należy postawić raczej na samodzielny mebel. 

łóżeczko dla niemowlęcia
fot. Pexels.com

Przede wszystkim wygoda dziecka

Z meblami jest jak z ubraniami — ważne, aby były wygodne. Tak jak komfortowo czujemy się w skórzanej ramonesce lub bomberce, tak powinniśmy się czuć, również leżąc we własnym łóżku. Skoro takie wymagania mają dorośli, to nietrudno się domyślić, że prawa podobnie ma się również w przypadku dzieci. 

Łóżeczko dla niemowlęcia powinno być zatem wykonane solidnie i przy użyciu dobrych jakościowo materiałów. Istotne jest również to, aby wybrać materacyk o odpowiedniej miękkości — nie może być on ani zbyt twardy, ani zbyt miękki.

Wygoda musi iść w parze ze zdrowiem, oznacza to, iż nie wolno ryzykować tego, żeby u malucha pojawiły się pierwsze defekty w obrębie kręgosłupa. 

niemowlę
fot. Pexels.com

Z szufladą, czy bez?

Kupując łóżeczko dla niemowlęcia, wreszcie zostaje się zmuszonym do tego, aby zastanowić się co będzie lepsze: model z szufladą, czy też bez niej?

Wielu rodziców jest zdania, że szuflada sprawia, iż łóżko staje się bardziej funkcjonale, Wszystko oczywiście przez to, że zyskuje ono dodatkową funkcję magazynową. Dzięki temu można w nim schować np. ubranka swojej pociechy, czyste pieluszki lub inne przedmioty, które najlepiej mieć pod ręką, takie jak kocyk. 

Niektórzy jednak uważają, że szufladka jest mało atrakcyjna pod względem estetycznym. My jednak zostajemy przekonani, iż jest to kwestia gustu. Ten element konstrukcyjny ani nie dodaje, ani nie ujmuje uroku meblowi. 

Ja wynika z informacji zaprezentowanych powyżej, wybór elementu wyposażenia wnętrza, jakim jest łóżeczko dla niemowlęcia to temat dość trudny, który wymaga poświęcenia mu sprej ilości czasu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here