fot. Pexels.com

Choć trwa jeszcze kalendarzowa zima, to z pewnością wiele osób już myśli o tym, jak ich ciało będzie prezentowało się w bikini. Warto więc już teraz zabrać się za zrzucanie zbędnych kilogramów, które pojawiły się po świętach Bożego Narodzenia. Pamiętajmy jednak, iż bardzo ważne jest, aby nie działać zbyt gwałtownie.

Proces chudnięcia nie powinen następować natychmiast po podjęciu decyzji o zmianie trybu życia. To nie sprint, a maraton, więc trzeba dać sobie trochę czasu na zgubienie kilku centymetrów w talii. W końcu chodzi o to, aby schudnąć nie tylko szybko, ale i zdrowo.

Piękno od wewnętrz i od zewnątrz

Jesteśmy dokładnie tym, co jemy. Oznacza to, że nieprawidłowości w codziennej diecie mają znaczenie nie tylko dla nagłego przybierania na wadze, ale również odbijają się na naszym wyglądzie zewnętrznym oraz na samopoczuciu. Złe nawyki żywieniowe mogą prowadzić na przykład do występowania zmian trądzikowych. Warto wiedzieć, że gdy pojawią się konkretne problemy, powinniśmy nie tylko zainwestować w dobrej jakości krem do twarzy (np. ze śluzem ślimaka w składzie) lub maseczkę, ale także zacząć się nieco bardziej świadomie odżywiać. Warto jednak wzięć po uwagę również zastosowanie się do wytycznych odnośnie do azjatyckiej pielęgnacji skóry. 

stracić na wadze
fot. Pexels.com

Wprowadź do diety dużo warzyw i owoców

Podstawą zdrowego trybu życia jest wprowadzenie do codziennej diety większej liczby warzyw i owoców. Produkty te zawierają nie tylko wiele ważnych witamin i minerałów, ale także pokłady błonnika pokarmowego i naturalnych cukrów. Zaleca się przyjmowanie co najmniej pięciu porcji warzyw i owoców w trakcie jednej dobry. Warto stawiać przede wszystkim na zielone jarzyny takie jak brokuł, seler naciowy, szpinak, jarmuż oraz sałata.

Świetną opcją jest także przyrządzanie sobie koktajli i smoothie. W taki sposób zwiększymy przyswajalność spożywanego pokarmu. Nawet jeśli ktoś nie chce przechodzić na pełen weganizm lub wegetarianizm, to warto zaczerpnąć kilku pomysłów w kontekście przepisów z tych właśnie kuchni. Wbrew pozorom osoby eliminujące z diety mięso mają wiele interesujących pomysłów, a ich eksperymenty kulinarnie nierzadko pozwalają odkryć zupełnie nowe smaki. 

Zrezygnuj ze smażonych potraw

Smażone potrawy, szczególnie te potrzebujące tzw. głębokiego oleju, są podstawowym wrogiem osób, które próbują odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak jeść, aby szybko i zdrowo stracić na wadze. Oleje i tłuszcze to oczywiście ważne składki pokarmowe, jednak nie są one istotne w podgrzanej formie i połączone np. z boczkiem lub golonką. 

Co zamiast smażonego? Można postawić na przykład na mięso i warzywa gotowane na parze lub w wodzie, a także na surowe jarzyny. Nie wiele osób wie, że np. brokuł jest bardzo smaczny nawet wtedy, gdy nie podda się go obróbce termicznej. 

Do sałatek z powodzeniem można dodawać np. oliwy z oliwek. Sekret tego jak stracić na wadze tkwi w tym, aby nie wlać jej dużo. W końcu zależy nam głównie na tym, aby wyciągnąć z danego produktu pełnie smaku oraz zawartych w nim witamin i minerałów, a nie pochłonięcia jedynie jego licznych kalorii. 

dieta odchudzająca
fot. Pexels.com

Posiłki spożywaj regularnie

Wiele osób wciąż ignoruje konieczność regularnego spożywania posiłków. Tymczasem okazuje się to kluczowe dla ludzi, którym zależy, aby stracić na wadze. W odchudzaniu wcale nie chodzi o to, aby przestać zupełnie jeść. Przeciwnie, dieta redukcyjna zakłada jedzenie przynajmniej pięć razy w ciągu doby, we właściwych odstępach i w rozsądnych porcjach. 

Pamiętajmy, że odchudzanie się nie jest wyrokiem i nie powinno być dla nas drogą przez mękę. Znacznie lepiej jest spojrzeć na ten proces jako na okazję do poznania tajników sztuki kulinarnej.

Zacznij się ruszać!

Jedzenie i dbanie o siebie to jedno, ale nie można zapominać o konieczności ruszania się tak często, jak to możliwe. Jeśli chcesz stracić na wadzę i niebawem móc włożyć na siebie ubrania odpowiadające bieżącym trendom, to koniecznie zacznij uprawiać jakiś sport. 

Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Wystarczy godzina jazdy na rowerze lub pół godziny biegania w trakcie dnia. Organizm szybko się odwdzięczy za taki rodzaj troski o niego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here