fot. Pexels.com

Maski w płachtach to zdecydowanie jeden z największych hitów, jeśli chodzi o koreańskie kosmetyki. Europejki coraz częściej i chętniej sięgają po produkty pielęgnacyjne pochodzące właśnie z kontynentu azjatyckiego. W wielu przypadkach korzystają one z różnych kremów do twarzy, preparatów ze śluzem ślimaka, jak również z masek właśnie. Rytuał pielęgnacyjny składający się z aż 10 etapów wydaje się kluczem do nieskazitelnej urody Azjatek, co z pewnością wpływa na jego popularność na Starym Kontynencie. 

Sekrety urody Koreanek — modne maski w płachcie

Jednymi z pierwszych produktów pielęgnacyjnych, które zaczęły być chętnie wykorzystywane przez Polki, były właśnie maski w płachcie. Ich systematyczne używanie jeden lub nawet dwa razy w tygodniu, może w znaczący sposób wzmocnić warstwę hydrolipidową. To szczególnie istotne, jeśli chodzi o nawilżanie cery zimą, gdy jest ona mocno narażona na wysychanie, a co za tym idzie łuszczenie. 

Maski w płachcie zawierają w składzie wiele składników o działaniu np. zmniejszającym wydzielanie się sebum, spłycającym zmarszczki oraz antybakteryjnym. Oczywiście to zaledwie kilka spośród wielu właściwości tych produktów, które mają korzystny wpływ na kondycję skóry twarzy. 

fot. Pexels.com 

Ekstrakty o dobrym wpływie na kondycje skóry

Warto zaznaczyć, iż maski w płachcie z pewnością wpisują się w grupę kosmetyków naturalnych. Do ich produkcji wykorzystuje się między innych ekstrakty roślinne z róży, mucyny ślimaka, ryżu, wody z lodowców, zielonej herbaty, witaminy C, A, E i innych. 

Kupując maski tego typu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały one wyprodukowane. Mogą być to np. włókna sztuczne, takie jak wiskoza, syntetyczne — poliamid lub poliester, lub bawełna. Zdaniem kosmetologów najlepiej jest wybierać właśnie te sztuczne. Co ciekawe, mimo swojej mylącej nazwy, niezwykle często zawierają one składniki pochodzenia naturalnego. 

Jak używa się masek w płachcie?

Cały proces powinno się rozpocząć od zmycia makijażu. Warto wiedzieć, iż najlepiej jest, gdy demakijaż przebiega dwuetapowo, czyli zgodnie z założeniami koreańskiej pielęgnacji. Po pierwsze używamy olejku, a po drugie żelu powstałego na bazie wody. Całość należy wykonać dłońmi, a następnie spłukać pod bieżącą wodą. 

Tonizujemy skórę

Tonik to kolejny istotny składnik, jeśli chodzi o świadome dbanie o kondycję naszej cery. W jego przypadku również optymalne okazuje się rozprowadzenie go po skórze, posługując się jedynie dłońmi. Zaleca się zaniechanie korzystania z płatków kosmetycznych, ponieważ pocieranie ma negatywny wpływ na wygląd twarzy. 

Tonizowania należy dokonywać po absolutnie każdym demakijażu. Tonik ma korzystne działanie w zakresie:

  • przywracania skórze jej naturalnego współczynnika pH,
  • nawilżania cery,
  • ujędrniania,
  • usprawniania procesu wnikania innych substancji odżywczych ze stosowanych kosmetyków,

Robiąc zakupy w drogerii, warto zwrócić swoją uwagę na toniki w opakowaniach z atomizerem.

Nakładamy maskę w płachcie

Kiedy wszystkie wyżej opisane czynności zostaną już wykonane, przychodzi czas na nałożenie przygotowanej wcześniej maski w płachcie. Wyjmujemy ją z opakowania, zdejmujemy filię ochronną, rozkładamy ją i nakładamy na twarz. 

Najważniejsze jest to, aby produkt idealnie przylegał do twarzy. Należy wyeliminować wszystkie ewentualne pęcherzyki powietrza i załamania materiału. Pamiętajmy też, aby nie wyrzucać od razu opakowania. Warto zużyć również resztki substancji np. wsmarowując ją w skórę szyi, dekoltu, a nawet ramion. 

maski w płachcie
fot. Pexels.com

Odżywczy kompres dla skóry twarzy

Maski w płachcie z powodzeniem mogą być stosowane nawet kilka razy w tygodniu. Dla wzmocnienia ich efektu warto stosować również kosmetyki takie jak serum, krem pod oczy, odżywkę do rzęs i brwi oraz peeling do ust. 

Tytułowe preparaty są sprzedawane w szczelnych i jednorazowych opakowaniach, co zapewnia nam jakże ważną czystość mikrobiologiczną. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji przetestować takich produktów, to najwyższy czas to nadrobić. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here