fot. Pexels.com

Kobiety uwielbiają zmiany, dlatego co jakiś czas przychodzi im chęć na to, aby kolor na głowie stał się inny niż dotychczas. Niestety, większość zabiegów związanych z farbowaniem jest dość inwazyjna i może skutkować zniszczeniem włosów. Jest tak szczególnie wtedy, gdy zachodzi potrzeba przemieniania brunetki w blondynkę. Czy istnieją naturalne produkty do rozjaśniania włosów, które są bezpieczne? Jest kilka opcji. Żadna z nich nie jest w stanie dać spektakularnego efektu, ale wciąż pozwala na uzyskanie kilka tonów jaśniejszego koloru względem barwy wyjściowej. 

Dlaczego wracamy do natury?

Naturalne produkty do rozjaśniania włosów przezywają obecnie swój renesans. W XXI wieku chętnie powracamy do najprostszych rozwiązań w postaci roślin. Okazuje się, że wiele z nich zbawiennie wpływa na trądzik i doskonale koi stany zapalne skóry. Naturalne wyciągi coraz częściej znajdują się w kremach do twarzy i maseczkach. Co ciekawe, większość kosmetycznych nowinek w tym zakresie przywędrowała na Stary Kontynent z jakże odległej Azji. Mowa jest w tym przypadku zarówno o środkach pielęgnacyjnych, jak i akcesoriach takich jak ściereczka do demakijażu, wykonana w duchu zero waste. 

Naturalnym sposobem rozjaśniania włosów są kompresy zawierające w sobie miód. Regularne stosowanie takich masek może zmienić kolor wyjściowy nawet na o kilka tonów jaśniejszy. Należy jednak wiedzieć, iż zbyt długie trzymanie miodowego okładu na włosach, może skutkować osłabieniem ich kondycji. Wszystko dlatego, że miód trzymany w cieple po pewnym czasie zaczyna wytwarzać spirytus. 

naturalne produkty do rozjaśniania włosów
fot. Pexels.com

Naturalne produkty do rozjaśniania włosów — słońce i woda

Naturalne produkty do rozjaśniania włosów nierzadko są bardziej oczywiste, niż pozornie mogłoby się wydawać. Sprawdzonym sposobem jest polewania włosów wodą i wystawianie na działanie promieni słonecznych. 

Blondynki z pewnością zauważyły, że po powrocie z wakacji w egzotycznych krajach ich kolor staje się nawet o kilka tonów jaśniejszy. Zapewniamy, że nie jest to przypadek. 

Woda utleniona rozjaśnia włosy

Nie każdy wie, że zwykła woda utleniona była stosowana do rozjaśniania włosów od dziesięcioleci. Nie jest to co prawda tak naturalny sposób jak kompresy zawierające miód, czy też kąpiele słoneczne, ale metoda ta wciąż pozostaje bezpieczniejsza dla kondycji włosów, niż korzystanie np. z rozjaśniacza. 

Osoby decydujące się na użycie wody utlenionej są niemal jednogłośne w kwestii tego, że daje ona naprawdę satysfakcjonujące efekty.

rozjaśnianie włosów
fot. Pexels.com

Herbata z cytryną dla blondynek

Kolor włosów można rozjaśnić również dzięki polewaniu ich zaparzoną herbatą z dodatkiem dużych ilości soku z cytryny. 

Sposób ten jest dość skuteczny, jednak trzeba mieć świadomość, że proces rozjaśniania w jego przypadku może trwać bardzo długo i wymaga regularnego powtarzania zabiegu. 

Można także postawić na zaparzanie samej cytryny, lub wyciskanie z niej soku i traktowania włosów bezpośrednio nim. W przypadku jasnych blondów może to przynieść nieco szybsze efekty. 

Rumianek jako naturalny rozjaśniacz

Płukanki z rumianku to kolejny doskonały sposób, jeśli chodzi o rozjaśnianie włosów. Metoda ta jest znana od wieków i uchodzi za stosunkowo szybką i skuteczną. 

Przepis na napar rumiankowy do rozjaśniania koloru włosów jest dość prosty. Wystarczy przygotować 2 torebki lub 2 łyżki suszu z rumianku, zaparza je w 500 ml wody, następnie dodać do nieco sok z cytryny i dużą łyżkę naturalnego miodu. Potem należy postępować w następujący sposób:

  • wyłowić rumianek z przestudzonej wody,
  • polać włosy przygotowaną mieszanką, 
  • poczekać aż włosy wyschną, najlepiej pod wpływem promieni słonecznych, 
  • powtórzyć zabieg 2-3 razy,
  • stosować kilka razy w tygodniu, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Jak wynika z informacji przedstawionych w dzisiejszym artykule, sposobów na naturalne rozjaśnienie koloru włosów jest naprawdę sporo. Nie zawsze więc trzeba uciekać się do agresywnego sposobu, jakim jest chemiczny rozjaśniacz. Oczywiście opisane metody zadziałają wyłącznie w przypadku dość jasnych kolorów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here