fot. Pexels.com

Ściereczki oraz rękawiczki do zmywania makijaży to niewątpliwie jeden z największych hitów modowych ostatnich lat. Dzięki ich używaniu nie tylko zmniejsza się ewentualne podrażnienia naskórka, ale również przygotowuje skórę twarzy do dalszych procesów pielęgnacyjnych — np. stosowaniu kremu do twarzy ze śluzem ślimaka lub nakładania maseczki w płachcie. Ściereczka do demakijażu skutecznie usuwa martwy naskórek, ponieważ służy ona jak swoisty peeling.

Ściereczka do demakijażu jest hipoalergiczna

Producenci rękawiczek i ściereczek do demakijażu zapewniają, iż produkty te są odpowiednie do następujących typów cery:

  • wrażliwej,
  • tłustej,
  • atopowej,
  • naczynkowej.

Warto zaznaczyć, że przedmiot ten działa jak delikatny peeling — skutecznie eliminuje on martwe i przesuszone kawałki naskórka. 

Istotne wydaje się również to, iż ściereczka do demakijaży poprawia barierę hydrolipidową skóry i ma korzystny wpływ na pobudzanie mikrokrążenia. Produkt ten może być z powodzeniem stosowany również przez osoby korzystające na co dzień ze szkieł kontaktowych. 

Wraz ze ściereczką warto stosować płyn micelarny, którego zadaniem jest usunięcie pozostałości po kolorowych kosmetykach. Pamiętajmy, iż pozostawanie na bieżąco z trendami obowiązującymi w świecie mody to nie wszystko. Oprócz kupowania nowych ubrań należy zadbać również o odpowiednie preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała. 

ściereczki do demakijażu
fot. Pexels.com

Używając produktów wielorazowych dbasz o środowisko naturalne

Bycie EKO w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne, ponieważ środowisko jest bardzo zanieczyszczone. Trzeba zaznaczyć, że ogromny wpływ na to zjawisko miało spopularyzowanie się używania plastiku. Materiał ten posłużył do produkcji licznych opakowań jednorazowych, reklamówek, a nawet ubrań! 

Prawda jest taka, że wybierając przedmioty do wielorazowego użytku, w znaczący sposób pomagamy przyrodzie. Ściereczki do demakijażu będą nam służyły dłużej niż bawełniane waciki. Coraz mocniej rozwija się również trend tzw. wielopielo, czyli pieluszek dla dzieci, które można prać i zakładać wielokrotnie. 

Jeśli tylko możesz, żyj ekologicznie. Dzięki temu sprawisz, że świat będzie przyjaznym miejscem dla ludzi i zwierząt przez nieco dłuższy czas. 

Oczyszczaj skórę i usuwaj nadmiar sebum

Ściereczki do demakijażu są produkowane z mikrofibry. Świetnie sprawdzają się również do codziennego usuwania nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń, które pochodzą ze świata zewnętrznego. Mowa jest w tym przypadku o różnych alergenach, kurzu i pyle. 

Włókna, z jakich wykonuje się rękawiczki do zmywania makijażu, mają bardzo zróżnicowane przekroje i tym samym inną skuteczność. Najczęściej w sklepach dostępne są te uszyte z materiału będącego połączeniem poliestru i poliamidu. 

Wybierając produkt dla siebie, należy pamiętać, by kupić ten stworzony z myślą wyłącznie o stosowaniu kosmetycznym, ponieważ w przeciwnym wypadku ściereczka może spowodować podrażnienie skóry twarzy. 

fot. Pexels.com

Ściereczki do demakijażu — główne atuty

Głównymi zaletami ściereczek i rękawiczek do demakijażu są:

  • zgodność z ekologicznym stylem życia,
  • możliwość oczyszczania cery bez dodatkowego stosowania innych kosmetyków,
  • zapewnienie dokładnego usunięcia makijażu,
  • efekt lekkiego peelingu,
  • skuteczne usuwanie martwego i suchego naskórka,
  • zdejmowanie z twarzy nadmiaru sebum.

Jak wynika z informacji zaprezentowanych powyżej, ściereczka do demakijażu jest idealnym produktem służącym codziennemu dbaniu o kondycję skóry twarzy. Warto zaznaczyć, iż z całą pewnością można ją wykorzystywać również w wieloetapowym procesie pielęgnacji koreańskiej. Czasami jej używanie jest zalecane także osobom zmagającym się z problemem skóry atopowej lub nawet trądzikowej.

W tym ostatnim przypadku należy jednak zasięgnąć profesjonalnej porady lekarza specjalizującego się w dziedzinie, jaką jest dermatologia lub kosmetologa. Dzięki temu zyska się pewność, iż postępujemy właściwie i w żądnym stopniu nie działamy na niekorzyść naszej cery. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here