azjatycka pielęgnacja
fot. Pexels.com

Sądzimy, iż każda kobieta pragnie przez jak najdłuższy okres zachować zdrowy, świeży i przede wszystkim młody wygląd swoje skóry twarzy. W tym celu najlepiej jest korzystać z możliwości, jakie dają nam profesjonalne kosmetyki — np. kremy i doraźnie stosowane maski w płachcie. Ciekawy jest fakt, że w ostatnich latach ogromną popularnością zaczęły cieszyć się produkty azjatyckie. Koreańskie kosmetyki zdobywają kolejnych fanów, co świadczy o jej niebywałej skuteczności. Poznaj sekret nieskazitelnej urody!

Czym właściwie są koreańskie kosmetyki?

Na rynku dostępnych są setki, jeśli nie tysiące kosmetyków, których producenci mamią konsumentów obietnicą uzyskania tzw. efektu WOW. Niestety często okazuje się, że nie występuje on mimo regularnego korzystania z tych preparatów.

Niekwestionowaną zaletą koreańskiej pielęgnacji jest to, że ona po prostu działa. Pozwala ona na zmniejszenie widoczności objawów procesu starzenia się skóry, a także ukrywa zmęczenie i umożliwia zachowanie promiennego i młodego wyglądu. Ma ona także działanie przeciwzmarszczkowe i — co najważniejsze — w swojej formule wykorzystuje głównie naturalne substancje. 

koreańskie kosmetyki
fot. Pexels.com

10 etapowy rytuał pielęgnacyjny

Koreańskie kosmetyki to nie wszystko. Nie wystarczy tylko ich stosowanie. Tutaj potrzebna jest świadoma i regularna pielęgnacja. Azjatycki sekret nieskazitelnego piękna tkwi w niczym innym, jak właśnie w 10 etapach, w których trakcie na cerę nakładane są różne preparaty. 

1. Dokładny demakijaż i oczyszczanie skóry preparatami na bazie oleju

Usuwanie makijażu z twarzy, oczy i ust to podstawa udanej pielęgnacji. Można śmiało mówić również o tym, że jest to pierwszy krok ku uzyskaniu efekty zdrowej i młodej skóry twarzy. 

Koreanki najczęściej wykorzystują podczas tego procesu kosmetyki na bazie oleju, jakie rozprowadzają po całej cerze, używając dłoni, a nie płatków kosmetycznych. 

2. Koreańskie kosmetyki Użycie kosmetyku myjącego na bazie wodnej

Kolejnym krokiem jest zastosowanie pudru lub pianki myjącej. Mycie twarzy na podwójnym, albo nawet potrójnym poziomie to jeden z ulubionych etapów pielęgnacji wśród Koreanek. 

Aby umyć twarz dokładnie, warto użyć np. preparatów w kremie, sztyfcie lub w piance. Z powodzeniem można powtórzyć tę czynność dwa, trzy razy. 

3. Złuszczanie martwego naskórka (powinno odbywać się w sposób regularny)

Peeling jest obowiązkowy, jeśli chodzi o dbanie o kondycję skóry twarzy. Jego działanie polega na wygładzeniu cery. Należy jednak pamiętać, że peelingu nie powinno się wykonywać częściej, niż dwa razy w tygodniu. 

Przesadzając z częstotliwością tej czynności, można sprawić, że skóra stanie się podrażniona i bardziej podatna na występowanie stanów zapalnych. 

4. Zastosowanie toniku do twarzy

Tonik jest niezbędny w codziennej pielęgnacji. Pomaga on przywrócić skórze jej naturalne pH, wyeliminować resztki zanieczyszczeń i przygotować cerę na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych. 

Co więcej, wspiera on również proces odbudowy naturalnej, bariery ochronnej skóry. Wybieraj produkty niezawierające w składzie alkoholu, ponieważ może on przesuszać wrażliwe okolice.  

5. Zaaplikowanie tzw. esencji

Blask i promienność, a także zdrowy wygląd skóry zapewni kosmetyk taki jak serum lub esencja. 

Koreanki nie mają wątpliwości co do tego, że to właśnie ten produkt jest najważniejszy w procesie całej pielęgnacji. 

naturalne kosmetyki
fot. Pexels.com

6. Użycie koncentratu lub ampułki

Wyżej wymienione produkty należy stosować, gdy na skórze twarzy widoczne są wyraźnie problemy. 

Mowa jest między innymi o zmarszczkach, zmniejszeniem elastyczności, trądzikiem i śladami po zbyt mocnej opaleniźnie. 

7. Nałożenie maski w płacie

Maska w płachcie to najlepsze wyjście dla skóry zmęczonej stresem i pośpiechem, które są nieodłącznym elementem naszego życia. Produkty te mają niesamowite właściwości odżywiające, nawilżające i regenerujące. 

Co więcej, są to kosmetyki naturalne, które zostały docenione przez miliony kobiet na całym świecie. 

8. Posmarowanie strefy pod oczami

Krem pod oczy to produkt zapewniający odpowiednią ochronę miejscom, które wymagają zwiększonej pielęgnacji. 

Najlepiej wybierać preparaty bogate w witaminy A i E, a także te zawierające w składzie śluz ślimaka. 

9. Zastosowanie kremu nawilżającego lub innego kosmetyku o podobnym działaniu

Kosmetyk o silnym działaniu nawilżającym jest bardzo ważną częścią codziennej pielęgnacji. Najczęściej produkt ten ma dość gęstą konsystencję. Z tego też powodu optymalnie jest u używać go jako przedostatni krok w 10 etapowym rytuale.

10. Wsmarowanie filtru UV

Kosmetyki z filtrem UV są tak samo ważne latem, jak i zimą. Za ich stosowanie nasza skóra odwdzięczy się zachowywaniem młodego wyglądu przez bardzo długi czas. 

Pamiętaj, nie wychodź z domu, zanim nie posmarujesz twarzy filmem UV! Jego brak naraża cerę na wiele szkodliwych działań czynników zewnętrznych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here