legginsy sportowe
fot. Pexels.com

Legginsy sportowe są nie tylko bardzo modnym elementem ubioru, ale także od wielu lat sprawdzają się u stałych bywalczyń siłowni i klubów fitness. To także doskonałe rozwiązanie dla biegaczek, ponieważ w przeciwieństwie do dresów, pozwalają na osiągnięcie lepszego zakresu ruchu. Okazuje się jednak, że ich wybór wcale nie jest tak prosty, jak pozornie mogłoby się wydawać. Nie wystarczy bowiem zdecydować się jedynie na ulubiony kolor lub interesujący print. Podczas zakupów trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając legginsy sportowe dla siebie? Jakie błędy można popełnić podczas tego procesu? Na te, a także na wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie!

Legginsy sportowe — full print nie zawsze jest dobrą opcją

Nie wszystko złoto, co się świeci. W tym staropolskim przysłowiu zawarta jest sama prawda. Dotyczy to wielu sfer życia, w tym również sprawy kompletowania sportowej garderoby. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę się trenuje, kupując strój dostosowany do swoich potrzeb, zawsze trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. 

Legginsy sportowe z wielobarwnych printem na całej swojej powierzchni, cieszą się potężną popularnością od co najmniej dekady. Pamiętajmy jednak, że odzieży tego typu nigdy nie należy kupować „na oko”. Dlaczego? Ponieważ zdarza się, że nadruk na ubraniu może układać się w bardzo dziwny, mało atrakcyjny, czy też wręcz kompromitujący sposób.

legginsy sportowe
fot. Pexels.com

Sprawdź, czy materiał nie prześwituje!

Wykonując przysiady na siłowni lub udając się na popołudniową przebieżką, zawsze chcemy czuć się komfortowo. Dużo w tej materii zależy od konstrukcji noszonego przez nas stroju. Na ulicach często można dostrzec kobiety, których legginsy sportowe prześwitują, co powoduje, że ich bielizna widoczna jest jak na dłoni.

W jaki sposób sprawdzić, czy legginsy będą prześwitywały? Na przykład tak:

  • idąc na zakupy, ubierz na siebie bieliznę w ciemnym kolorze lub takim, który będzie kontrastował z barwą wymarzonych przez Ciebie legginsów;
  • w przebieralniach sklepowych niezwykle często mamy do czynienia ze słabym oświetleniem. Zawsze jednak można wyjść na zewnątrz i przyjrzeć się legginsom w zwykłym lustrze;
  • warto sprawdzić, jak legginsy zachowują się podczas wykonywania ćwiczeń takich jak skłon lub przysiad.

Na końcu trzeba oczywiście cenić efekt i zdecydować, czy legginsy zabieramy ze sobą, czy też pozostawiamy je w sklepie. Trzeba jednak mieć na względzie to, że jeśli w czymś nie czujemy się w pełni komfortowo, to nie należy w to inwestować. Skoro nie tolerując laktozy lub glutenu, unika się żywności, która je zawiera, to nie wyglądając w czymś korzystnie również, nie warto zmuszać się do noszenia takich rzeczy. 

legginsy sportowe
fot. Pexels.com

Legginsy sportowe a korygowanie sylwetki

Któż z nas nie ma od czasu do czasu ochoty na coś słodkiego? Nie zawsze jednak udaje się przecież postawić na zdrowe opcje żywieniowe, niekiedy na stole ląduje po prostu czysty cukier. Bywa też, że zamiast trzymać się ścisłej diety, która obfituje w warzywa i owoce, decydujemy się na zjedzenie czegoś w stylu fast-food. Skutkami takich grzeszków może być — w skrajnych przypadkach — osłabienie włosów, skóry i paznokci, a także powodowanie innych mankamentów w kontekście urody. Spożywanie zbyt dużej liczby kalorii nierzadko prowadzi również do wystąpienia nieprawidłowości w kształcie sylwetki. 

Czy jednak z tego powodu trzeba każdorazowo rezygnować z drobnych przyjemności? Oczywiście, że nie! Jak sobie radzić z tymi niedogodnościami? Można spróbować poprawić swój wygląd przez rodzaj noszonych ubrań. Istnieją w końcu legginsy modelujące, zapewniające efekt push-up, a także opcje z wysokim stanem. Każde z nich mają swoje plusy. Jedne optycznie wyszczuplają nogi, idee lekko unoszą i zaokrąglają pośladki, a ostatnie z nich skutecznie ukrywają nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy brzucha. Słowem, nie ma żadnych wątpliwości, że absolutnie każdy, nawet najbardziej wymagający Klient, znajdzie rozwiązanie na miarę własnych potrzeb!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here