strój na siłownię
fot. Pexels.com

Niektórzy są zdania, że na siłownię idzie się po to, aby ćwiczyć, a ubranie, które ma się na sobie, nie jest w żadnym stopniu ważne. Czy jednak rzeczywiście strój na siłownię nie ma znaczenia? Naszym zdaniem jest on bardzo istotny, ponieważ zapewnia komfort podczas treningu i zapobiega powstawaniu np. otarć, odcisków i innych nieprzyjemności. Warto pamiętać, że najważniejsze jest to, aby zwrócić szczególną uwagę na materiał, z których zostały uszyte ubrania treningowe, ich fason i kolor, a także, czy spełniają one indywidualne oczekiwania konkretnej osoby. 

Damski strój na siłownię — po pierwsze biustonosz sportowy

Kompletując garderobę sportową, trzeba zwracać uwagę na dwie, bardzo podstawowe kwestie — bieżące trendy i komfort użytkowania.

Tak naprawdę chcąc wymienić najważniejszy element, jeśli chodzi o strój na siłownię, należałoby wspomnieć o biustonoszu sportowym. Bez niego trening będzie niezwykle trudny, a poziom odczuwalnego komfortu nie będzie zadowalający. 

Strój na siłownię należy dobrać dokładnie do swoich indywidualnych potrzeb. Biustonosz sportowy z założenia ma pełnić funkcję stabilizacji biustu podczas wszystkich wykonywanych ćwiczeń — czy to standardowego cardio, joggingu oraz jazdy na nartach, czy też jeździe rowerowej. Zwykły stanik nie jest w stanie podtrzymać właściwie piersi, co sprawia, że utrzymanie jędrności stanie się ogromnym kłopotem. 

strój na siłownię
fot. Pexels.com

Ubranie treningowe z naturalnych włókien

Strój na siłownię to nie tylko przegląd modnych fasonów i kolorów, ale także analiza tkanin, z jakich uszyte zostały poszczególne części garderoby. Ubrania sportowe powinny powstawać z naturalnych włókien, które charakteryzują się cechami takimi jak:

  • wysoki poziom oddychalniości,
  • podwyższona odporność na szkodliwy wpływ aury i uszkodzenia mechaniczne,
  • idealne dopasowanie do ciała,
  • zapobieganie powstawaniu otarć i zapocenia organizmu. 
  • nieprzemieszczanie się ubrać podczas całego treningu. 

To oczywiście tylko kilka z wielki zalet, jakie posiadają elementy odzieży uszyte z naturalnych tkanin. 

strój na siłownię
fot. Pexels.com

Modny fason i ulubiony kolor

Na rynku bez trudno można odszukać naprawdę ogromny wybór fasonów oraz kolorów, jeśli chodzi o zagadnienie takie jak strój na siłownię. Wybierać można z mocno dopasowanych legginsów, które sięgają nieco poniżej pępka, a także tych samych modeli o długość 3/4, czyli niezasłaniające kostki. 

Warto stawiać na bieżące trendy — np. ubrania sportowe z modnymi motywami fal oceanicznych, gwiazdozbiorów, a także wszelkiego rodzaju rysunków odwołujących się do szeroko rozumianej botaniki. 

Moda sportowa zawsze znajduje swoje na światowej sławy wybiegach mody. Marki takie jak Adidas lub Niki z dumą zasiadają obok przedstawicieli Balenciagi, Coco Chanel oraz Gucciego. Najczęściej dzieje się to za sprawą współprac prowadzonych z cenionymi projektantami takimi jak Jeremy Scott albo wskutek tworzenia linii polecanej przez celeberytów — np. seria Nike Jordan.

Buty sportowe na miarę potrzeb

Sam strój na siłownię zdecydowanie nie wystarczy. Konieczny jest jeszcze wybór odpowiedniego obuwia. Najlepiej postawić na takie buty, w których zainstalowane zostały systemy, jakich zadaniem jest wspieranie stopy na każdym etapie jej wzmożonej pracy. 

Jakie powinna być buty fitness? Przede wszystkim możliwie lekkie i oddychające. Przyda się również podeszwa antypoślizgowa, która będzie stanowiła gwarancji bezpieczeństwa na poruszającej się w obuwiu osoby.

Buty sportowe trzeba również dopasować do rodzaju aktywności fizycznej, jaka będzie przez nas uprawna najczęściej — może być to crossfit, bieganie na bieżni, ćwiczenia na orbitreku lub szeroko pojęty crossfit. 

Strój na siłownię nie jest więc niczym skomplikowanym. Kompletując go, trzeba jedynie pamiętać o kilku istotnych kwestiach, a następnie wdrożyć swoją wiedzę w życie. Warto również mieć na względzie to, iż w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej byłoby zwrócić się w tej sprawie do osoby specjalizującej się w tej dziedzinie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here