sukienki dla niskich kobiet
fot. Pexels.com

Kiedy ma się mniej niż 160 cm wzrostu, można właściwie ubierać wszystko to, co się po prostu lubi. Będąc niską osobą, wbrew powszechnych stereotypom ma się o wiele więcej dostępnych rozwiązań, niż w przypadku kogoś, kto mierzy ponad 180 cm. Mimo wszystko jednak wiele pań zastanawia się nad tym, czym są sukienki dla niskich kobiet i jakie zalety ma zakładanie właśnie takich modeli. Otóż poprzez odpowiedni krój i właściwie długość można np. optycznie wydłużyć nogi i całą swoją sylwetkę. Sprawdź, co dla Ciebie jest najlepszym rozwiązaniem — nowoczesna miniówka a’la pin-up girl lub it girl, sukienka midi w stylu vintage, czy maxi dostosowana do założeń stylistyki retro!

Ubrania dla niskich — odpowiednie modele sukienek

Choć hasło „sukienki dla niskich kobiet” wydaje się swoistą alegorią elegancji i nieco sztywnego stylu, to w rzeczywistości ubranie to powinno być równie wygodne jak połączenie stroju sportowego i butów do biegania. Dzisiejsze pojmowanie mody jako takiej zostało w dużej mierze przedefiniowane. Obecnie sukienka jest nie tylko doskonałą stylizacją do wyjścia na romantyczną randkę, ale także stanowi propozycję odpowiednią na niedzielny spacer lub — w niektórych przypadkach — nawet do uprawiania aktywności fizycznej. Ostatecznie wszystko jest ściśle uzależnione od rodzaju użytych włókien, koloru, wybranego fasonu i zastosowanych dodatków oraz makijażu. 

Sukienki dla niskich kobiet to kroje, które nie odstają szczególnie mocno od propozycji adresowanych do reszty społeczeństwa. Można zatem z powodzeniem próbować manifestować swój własny, oryginalny styl lub nawet kreować coś zupełnie nowego. W przypadku pań o niewysokim wzroście sukienki powinny przede wszystkim mocno podkreślać kształt ich sylwetki. W przypadku filigranowych dziewcząt doskonałą opcją wydają się modele zwężane w talii, odkrywające dekolt, sięgające nieco powyżej kola i mające rozkloszowany dół. 

sukienki dla niskich kobiet
fot. Pexels.com

Sukienki dla niskich kobiet — długie czy krótkie?

Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło Ci się słyszeć, że sukienki dla niskich kobiet nie powinny występować w wersji długiej, czyli maxi. Okazuje się jednak, że moda stworzona z myślą o niewysokich paniach jest o wiele bardziej elastyczna, niż pozornie mogłoby się wydawać. Warto w tej materii odrzucić stereotypy z rodzaju, że niebieskie koszulki są dla chłopców, różowe dla dziewczynek, a jeśli prezenty, to dla kobiet róże, a dla mężczyzn zegarki. Starajmy się samoistnie wprowadzać do świata mody równouprawnienie i eliminować krzywdzące schematy. 

Mimo wszystko jednak, będąc niewysokiego wzrostu i stawiając na rozwiązanie w postaci sukienki o długości maxi, trzeba pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Mowa jest w tym przypadku między innymi o tym, że:

  • najlepszy fason to ten o zacięciu minimalistycznym;
  • kształt może być mocno dopasowany do kształtu sylwetki lub delikatnie rozkloszowany;
  • najbezpieczniej jest stawiać na jednokolorowe opcje. 

Sukienki dla niskich kobiet mają przede wszystkim podkreślać ich figurę i powodować złudzenie, jakoby nogi i cała sylwetka były dłuższe, niż są w rzeczywistości. 

sukienki dla niskich kobiet
fot. Pexels.com

Stylizacje dla niskich pań lubiących sukienki

Prawda jest taka, że sukienka to nie wszystko. Ona sama nie będzie w stanie obronić się, jeśli chodzi o prezentacje. To właśnie z tego powodu należy łączyć ten element garderoby z innymi ubraniami. Na szczególną uwagę w tym zakresie zasługują buty — niskie kobiety mogą wybierać spośród wszyskich modeli i przebierać w każdej możliwej wysokości obcasa. Zasada jest jedna — trzeba umieć chodzić w szpilkach. 

Co mamy w tym przypadku do wyboru? Otóż wszystko — od klasycznych botków, szpilek z odkrytym lub zasłoniętym czubkiem, poprzez sandały na platformie, kozaki i inne modele obuwia. W całym tym zamieszaniu trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że w świecie szeroko pojętej mody, naszym jedynym ograniczeniem może być tylko własna wyobraźnia. Eksperymentujmy więc i łączmy ze sobą to, co pozornie wydaje się ze sobą nie współgrać. Tak właśnie rodziły się najgorętsze trendy modowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here