it girl
fot. Pexels.com

Kilka lat temu nastąpił niespodziewany odwrót akcji w świecie mody. Od tego czasu już nie projektanci, a wszelkie gwiazdy stylu ulicznego decydują o tym, jakie elementy odzieży są w porządku, a jakie powinny raz na zawsze popaść w zapomnienie. It girl to dziewczyny wyznaczające obecne trendy. Za ich gustem podążają tysiące kobiet z całego świata. Poznaj tajemnicze cieszących się największą popularnością it girl!

It girl, czyli właściwie, kto to taki?

Około dziesięciu lat temu w świecie mody doszło do wielkich zmian. Blogi działające w internecie i w konsekwencji prowadzone przez zwyczajne, niebędące gwiazdami lub choćby celebrytkami, zyskały wielką popularność. W tamtym czasie wszyscy, których choć trochę interesowała tematyka fashion week, czekali nowości dosłownie z zapartym tchem. 

Nie było to jednak spowodowane tym, że czekano na stylizację stałych uczestniczek tego wydarzenia. Przeciwnie — uliczne, często wręcz sportowe stylizacje coraz częściej brali na celownik fotografowie, a gust blogerek w zatrważająco szybkim tempie obiegł całą kulę ziemską. To właśnie w tych dziewczynach internautki poszukiwały inspiracji, jeśli chodzi o tworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego i oryginalnego looku.

it girl
fot. Pexels.com

Ikony światowej mody

It girl wyprowadziły modę na ulicę, zerwały z większością stereotypów i połączyły ze sobą elementy garderoby sportowej z eleganckimi ubraniami, których noszenie wymaga odpowiednich okoliczności. Trzeba jednak zaznaczyć, że it girl to nie jedyne królowe świata nomy. O rządy w tej konkretnej dziedzinie nieustannie walczą ze sobą między innymi:

  • siostry Hadid: Gigi i Bella — nieważne co któraś z nich na sienie włoży, nie ma wątpliwości, że takie ubranie natychmiast stanie się wyznacznikiem dobrego gustu;
  • siostry Kardashian — sytuacja analogiczna do tej opisanej powyżej;
  • Kaia Gerber — potomkini gwiazdy modelingu królującej na wybiegach w latach 90., czyli Cindy Crawford;
  • Dia Lipa — jedna z najbardziej stylowych gwiazd muzycznych dzisiejszych czasów;
  • Hailey Baldwin Bieber — niekwestionowana ikona stylu. 

Należy jednak zaznaczyć, że pojęcie it girl również zbiera niemałe oklaski w świecie mody, Tuż obok modelek, piosenkarek, aktorek oraz innych gwiazd estrady, funkcjonują różne fashonistki, których kariera zaczęła się wraz z założeniem własnego bloga. It girl osiągnęły sukces, jakiego w tamtym czasie nikt by się nie spodziewał. Dziewczyny udowodniły, jak wielka moc tkwi w społecznościach internetowych.

Jako najsłynniejsze it girl w skali światowej, koniecznie trzeba wymienić nazwiska takie jak Camila Coelho, Aimee Song, Caroline Daur, Julie Sariñana, Chiara Ferragni. Istnieje jeszcze grupa tych kobiet, które popularność zyskały poprzez publikowanie swoich stylizacji zaprezentowanych na fashion weekach na słynnym portalu Instagram. Tysiące kobiet z różnych stron świata z zapartym tchem śledzi poczynania następujących twórczyń: Viktoria Rader, Chloe Lecareux, Eleonora Carisi, Linda Tol, Lisa Hahnbück, czy też Beatrice Gutu. 

it girl
fot. Pexels.com

Polskie it girl

A co z polskimi fashionistkami? Też jako kraj możemy poszczycić się wieloma dziewczynami, które mocno wpływają na sposób postrzegania mody przez społeczeństwo. Jedną z najważniejszych it girl w Polsce jest Jessica Mercedes Kirschner — mająca nieco ponad 26 lat autorka bardzo poczytnego bloga Jemerced i właściciela dwóch film zajmujących się projektowaniem i późniejszą produkcją odzieży. 

Innymi ważnymi it girl w naszym państwie są persony takie jak Julia Kuczyńska, szerzej znana jako Maffashion. Twórczyni zgromadziła na swoim Instagramie ponad milion obserwujących, którzy wykazują ponad przeciętą aktywność i zainteresowanie. 

Na uwagę zasługują również Joanna Horodyńska — niezwykle wyraźna osobowość telewizyjna, a także youtuberka Karolina Wójczyk, znana z kanału Viva a viva. 

Jak nietrudno zauważyć, pojęcie it girl ma ogromne znaczenie zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Blogerki raz na zawsze odmieniły świat mody. Czy na lepsze? Naszym zdaniem zdecydowanie tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here