romantyczna randka
fot. Pexels.com

Zbliżają się walentynki, dlatego wiele osób z pewnością zastanawia się, jak spędzić ten wyjątkowy dzień. Oczywiście można po prostu zdecydować się na zakup ciekawego prezentu dla swojej ukochanej, lub ukochanego, ale warto również pójść o krok dalej i zamiast produktu, który może nie być zgodny z zasadami ekologicznego stylu życia, podarować sobie nawzajem kilka niezapomnianych chwil. Romantyczna randka wydaje się pomysłem idealnym. Jednak jak ją zaplanować, podczas gdy większość restauracji i kin pozostaje zamknięta z powodu pandemii? Otóż jest kilka sposobów.

Romantyczna randka w domowym zaciszu

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać romantyczna randka? Okazuje się, że wcale nie musi się ona wiązać z rezerwowaniem stolika w najdroższej restauracji w mieście. Można wykazać się kreatywnością i przygotować walentynkowy posiłek we własnym zakresie. 

Zadbaj o stworzenie nastrojowej atmosfery — nakryj stół czerwonym obrusem, postaw na nim białe lub czarne talerze oraz jakieś wykwintne danie (np. gotowanego na parze łososia z czarnymi oliwkami i szparagami). Pamiętaj o winie oraz kieliszkach dopasowanych do rodzaju serwowanego napoju. Może interesującą opcją będzie merlot, a może tokaj lub szampan z bąbelkami? Wszystko zależy od preferencji zakochanych! 

romantyczna randka
fot. Pexels.com

Jak ubrać się na romantyczny wieczór?

To chyba oczywiste, że romantyczna randka wymaga odpowiedniego stroju. Trzeba zupełnie porzucić myśl o sportowym outficie nadającym się na siłownie lub jogging. Taka okazja wymaga eleganckich i seksownych rozwiązań. Dlatego też stylizacja powinna zostać gruntownie przemyślana. 

Postaw na małą czarną — może być to model na ramiączkach i dość głębokim dekoltem. Romantyczna randka w domu daje znacznie większe pole do manewrów niż taka zorganizowana w restauracji. Dlaczego? Ponieważ pośród swoich własnych mebli można zupełnie porzucić wszelkie konwenanse. 

A co w kwestii okrycia wierzchniego? Jeśli to romantyczna randka, to warto wybrać jakieś klasyczne rozwiązanie — np. taliowany płaszcz z naturalnej skóry, krótką ramoneskę lub nieco bardziej odważną kurtkę bomberkę.

Świece i kadzidła

Romantyczna randka nie może obyć się bez nastrojowego światła świec oraz kadzideł, które rozpalają zmysły. Można postawić również na świeczki zapachowe. Istotne jest, aby zapalić ich naprawdę dużo. Gdzie je ustawić? Na ziemi, stole, półkach i meblach — pamiętaj, że jedynym realnym ograniczeniem w tej kwestii jest wyobraźnia! Eksperymentuj i baw się przestrzenią. Jesteśmy przekonani, że w taki właśnie sposób osiągniesz najbardziej zadowalający efekt!

Co jeszcze powinno wiązać się z pojęciem, jakim jest romantyczna randka? Oczywiście płatki róż! Można je rozsypać na podłodze, a nawet pójść o krok dalej i posypać nimi całe przejście od drzwi wejściowych do domu lub mieszkania, aż po wnętrze, gdzie ma odbyć się walentynkowa kolacja dla zakochanych. Choć wielu z nas tęskni za możliwością zjedzenia w mieście, to nie zapominajmy, że organizowanie przyjęć we własnych czterech ścianach niesamowicie pobudza naszą kreatywność!

romantyczna randka
fot. Pexels.com

Postaw na afrodyzjaki

Afrodyzjaki to produkty, które mają pobudzać ludzkie zmysły. Swoją nazwę zawdzięczają one greckiej bogini miłości — Afrodycie. Romantyczna randka nie mogłaby się udać bez włączania do jadłospisu kilku afrodyzjaków, które z całą pewnością wpłyną na rozniecenie temperamentu obojga zakochanych. Które z popularnych produktów powinny zwrócić naszą szczególną uwagę? Otóż interesującymi przykładami są:

 • czosnek, 
 • bazylia,
 • truskawki,
 • migdały i orzechy nerkowca,
 • banany, 
 • czekolada (głównie gorzka),
 • papryka oraz papryczki chili,
 • awokado (można przygotować z niego np. guacamole),
 • ananas,
 • pestki dyni,
 • lubczyk.

To oczywiście zaledwie kilka spośród wielu produktów, które uchodzą za afrodyzjaki. Niektórzy uważają, że niezwykłe działanie tych elementów jadłospisu nie ma nic wspólnego z prawdą, jednak od setek lat ludzkość ucieka się do stosowania afrodyzjaków w kuchni właśnie po to, aby rozbudzić zmysły partnerki lub partnera. Co to oznacza? Otóż to, że romantyczna randka rządzi się własnymi prawami, a afrodyzjaki z p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here