makijaż typu pin-up
fot. Pexels.com

Makijaż typu pin-up to trend, który został zapoczątkowany w latach 40. i utrzymywał się w modzie aż do końca lat 50., kiedy to został zastąpiony przez malowanie się w stylu retro. Warto zacząć ten artykuł od wyjaśnienia, skąd właściwie wzięła się nazwa „pin-up”. Otóż była ona konsekwencją tego, że w okresie wojennym piękne kobiety w seksownych pozach często pojawiały się na plakatach, które to młodzi mężczyźni zwykli wieszać — czy też raczej przypinać — do ścian w swoich pokojach, warsztatach samochodowych i innych pomieszczeniach. 

Makijaż typu pin-up na początku lat 40. i późniejszych

Kariera pin-upowej modelki kusiła wiele kobiet. Styl ten był odważny i budził spore kontrowersje, ale nie przeszkadzało to temu, aby zainteresowanie nim nieustannie rosło. Podobał się on zarówno przedstawicielkom płci pięknej, jak i mężczyznom. Jako kobietę, która pierwsza wystąpiła w stylizacji tego rodzaju, można wymienić Ritę Hayworth. 

Makijaż typu pin-up charakteryzował się malowaniem grubej kreski przy pomocy eyelinera na górnej powiece, określaniu ust czerwoną szminką i często zaznaczaniem fakeowego pieprzyka tuż nad górną wargą. 

makijaż typu pin-up
fot. Pexels.com

Współczesny makijaż typu pin-up

Jeśli chodzi o to, jak makijaż typu pin-up wygląda obecnie, to należy przede wszystkim powiedzieć, że wciąż mocno nawiązuje on do swoich początków. Jako jego najważniejsze cechy warto wymienić:

  • bardzo jasna cera (może być naturalna lub pomalowania podkładem o jasnym odcieniu);
  • mocne czarne kreski na górnej linii powieki;
  • wachlarz długich i gęstych rzęs (mogą być sztuczne);
  • usta pomalowane mocną, czerwoną szminką (np. strażacką czerwienią);
  • rumiane policzki. 

Aby dodatkowo podkreślić makijaż typu pin-up, należy zadbać, aby fryzurę tworzyły logi podpięte na bokach lub podwinięte, dość długie grzywki. Ciekawostką jest, że obecnie w pin-upowych stylizacjach często można zobaczyć współczesną gwiazdę muzyki pop — Kate Perry.

makijaż typu pin-up
fot. Pexels.com

Jak pielęgnować skórę twarzy?

Makijaż typu pin-up ma oczywiście zdobić kobietę. Trudno jest jednak nie zauważyć, że nakładanie na cerę różnych specyfików do malowania, dość mocno obciąża skórę twarzy. Dlatego też jest jej potrzebna właściwa pielęgnacja. Jak dbać o siebie pod tym względem? Mamy kilka propozycji:

Należy zaznaczyć, że każdy makijaż najpiękniej prezentuje się na zadbanej i mocno nawilżonej twarzy. Nie można więc zapominać o tym, aby codziennie wieczorem dać sobie chwilę na to, aby oddać skórze jej czas na właściwą pielęgnację. 

Zauważmy, że wygląd Azjatek jest wyznacznikiem nieskazitelnej urody, jaka jest pożądana przez kobiety z całego świata. Jaki jest tego sekret? Oczywiście stosowanie odpowiednich kosmetyków o wysokiej jakości.

Ikony stylu pin-up

Makijaż typu pin-up oraz cały obraz mody zachowany w takiej stylistyce był uwielbiany przez wiele gwiazd wielkiego formatu. Wśród nich należy wymienić piękne aktorki, takie jak Rita Hayworth i Marylin Monroe. Nie można również zapomnieć o słynnej Bettie Page. Kobieta ta w wielu 24 lat postanowiła zrobić zawrotną karierę w świecie kina. Niestety, jej plan się nie powiódł. Jednak jej wyjątkowo atrakcyjna powierzchowność szybko została zaobserwowana przez fotografów. Zdjęcia Bettie ukazywały się w różnych gazetach oraz magazynach dla dorosłych. 

Współcześnie stylistyka pin-upowa jest rozpowszechniana przez gwiazdy takie jak wspomniana już Kate Perry, a także Gwen Stefani, Christina Aguilera, a także Dita von Teese. Taki stan rzeczy udowadnia, że moda ta jest ponadczasowa i z pewnością nieprędko opuści czerwony dywan. Interesujący może wydać się fakt, że stylizacja tego rodzaju nadaje się zarówno w kontekście noszenia na co dzień, jak i np. na wieczorne wyjście na randkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here