fot. Pexels.com

Jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich od lat jest minimalizm. Pozwala on tworzyć wysoce funkcjonalne pokoje o naprawdę urzekającej estetyce. Ważnym elementem wyposażenia takich pomieszczeń są nowoczesne meble. Najlepiej jest wybierać te, które zostały obite naturalną skórą. Wszystko oczywiście ze względu na fakt, iż rozwiązanie to jest gwarancją tego, że dany produkt będzie miał szansę służyć nam przez wiele lat. 

Nowoczesne meble występują w naprawdę wielu wariantach. Można wybierać spośród klasycznych propozycji, które są niczym klasyczna ramoneska lub kurtka bomberka, albo postawić na nieco bardziej odważny look. Co najlepiej będzie prezentowało się w minimalistycznych mieszkaniach i domach?

Nowoczesne meble — sofy narożne

Jeśli chodzi o nowoczesne meble, to śmiało można mówić, że doskonałym przykładem w tym przypadku są narożne sofy. Takie rozwiązanie było modne na początku lat 90., a później również na początku XXI wieku. Na jakiś czas zniknęło z targów wnętrzarskich, podobnie jak płaszcze skórzane z wybiegów mody, jednak teraz obie propozycje przeżywają swój renesans. 

Ciekawostką jest, że sofy narożne można ująć w naprawdę wielu aranżacjach. Doskonale sprawdzą się one zarówno jako główny element wyposażenia pomieszczenia, jak i w formie dodatku, który ma podkreślać inne meble. Warto również wiedzieć, że w sezonie 2021 z powodzeniem można stawiać na meble w bardzo odważnych kolorach, takich jak meksykańska czerwień, intensywny seledyn, czy też słoneczny żółty. 

Pamiętajmy, że we wnętrzarstwie, podobnie jak w modzie dotyczącej ubrań, dozwolone są absolutnie wszystkie chwyty, a jedynym realnym ograniczeniem jest wyobraźnia samego projektanta przestrzeni domowej. Trendy są po to, aby się nimi inspirować. Nie powinno się ich postrzegać tak, jakby były sztywnymi ramami, których nie można w żaden sposób nagiąć do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

nowoczesne meble
fot. Pexels.com

Puste i ascetyczne wnętrza

Wszystko prawdopodobnie zaczęło się w Japonii. Tam właśnie projektuje się domy i mieszkania tak, aby maksymalnie zagospodarować przestrzeń, ale jednocześnie nie wypełniać jej zbyt wieloma przedmiotami. Rozwiązania z Kraju Kwitnącej Wiśni przenikają do kultury europejskiej w różnych aspektach życia. Jest to szczególnie widoczne, jeśli chodzi o produkty do codziennej pielęgnacji (np. kremy do twarzy i inne kosmetyki) oraz nowoczesne meble. 

Minimalizm powoduje wrażenie, jakby w pomieszczeniach było niemalże pusto i ascetycznie. Naukowcy udowodnili, że tak zaplanowane otoczenia ma korzystny wpływ na ludzkie zdrowie, szczególnie w kontekście psychiki. Żyjemy w świecie, gdzie nieustannie jesteśmy wystawieni na działanie różnych bodźców. Warto więc ograniczyć ich liczbę przynajmniej w miejscu, w którym mieszkamy i tym samym spędzamy najwięcej czasu. 

Fantazyjne, kolorowe fotele

Kolejnym hitem, jeśli chodzi o nowoczesne meble, są fotele w intensywnych kolorach i o kształtach, które z powodzeniem można nazwać eksperymentalnymi. Największą popularnością cieszą się tzw. uszaki, a także elementy wyposażenia wnętrz mocno nawiązujące do stylistyki barokowej oraz wiktoriańskiej. 

O ile zabudowanie się meblami tego typu nie jest najlepszym pomysłem, o tyle umieszczenie jednego fantazyjnego fotela w surowym industrialnym lub minimalistycznym salonie w zdecydowany sposób podkreśli wyjątkowy charakter tej konkretnej lokacji. 

minimalizm
fot. Pexels.com

Stoły z litego drewna jako element wyposażenia wnętrz

Nowoczesne meble to również stoły, które zostały wyprodukowane z litego drewna. Choć te elementy wyposażenia wnętrza mogą wydawać się toporne i ciężkie, to w rzeczywistości potrafią w niesamowity sposób odmienić wygląd danego pomieszczenia. 

Stoły tego typu najbardziej atrakcyjnie prezentują się w pokojach o dużej liczbie metrów kwadratowych. To również odpowiednie rozwiązanie do biurowców oraz np. sal konferencyjnych. Warto podkreślić, że inwestycja w tak porządny mebel będzie amortyzowała się przez naprawdę wiele lat. To zdecydowanie lepszy zakup od nabycia stołu pochodzącego z oferty marketu meblowego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here