modne spodnie
fot. Pexels.com

Co kryje się pod pojęciem „modne spodnie”? Okazuje się, że bardzo wiele. W zależności od tego, o której dekadzie mowa, dolna część ubioru prezentowała się zupełnie inaczej. Zmieniały się kolory, fasony, a nawet sam sposób noszenia. Raz w modzie były spodnie z wysokim stanem, kiedy indziej w cenie były tzw. biodrówki. Jak jest obecnie? Dzisiejsze trendy łączą w sobie elementy niemalże wszystkich okresów od lat 70.! To prawdziwa rewolucja w branży fashion, która wywraca do góry nogami dotychczasowe pojmowanie mody jako takiej. Co warto wiedzieć na temat krojów, fasonów, a nawet historii spodni? Opowiadamy o tym w dzisiejszym artykule!

Modne spodnie — bojówki dawniej i dziś

Bojówki początkowo wzbudzały jedynie zainteresowanie mężczyzn. Szybko jednak okazało się, iż modne spodnie tego typu są odpowiednie również dla kobiet. Wygodny krój nawiązujący do stylu militarnego można było śmiało łączyć z ramoneskami lub kurtkami typu bomber, które zostały wykonane z naturalnej skóry. 

Bojówki moro doskonale komponują się z większością ubrań, które każdy z nas z pewnością ma w swojej szafie. Obecnie na wybiegach są one nawet prezentowane z eleganckimi elementami garderoby, takimi jak koszule oraz marynarki. Pamiętajmy, że modą i bieżącymi trendami należy się bawić. Eksperymentujmy więc i nie bójmy się odważnych stylizacji! 

Biodrówki — modne spodnie noszone przez gwiazdy muzyki pop

Modne spodnie z bardzo niskim stanem zawładnęły światem mody w latach 90., a sam trend ten utrzymywał się mniej więcej do roku 2010, kiedy to został zastąpiony przez kroje takie jak momjeans i boyfriend. Przez wiele lat biodrówki uchodziły za najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o dolną część garderoby. Dziś wiele osób uważa, że twierdzenie to było mocno na wyrost. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że niski stan jeansów był nad wyraz seksowny. 

Biodrówki były chętnie noszone przez gwiazdy muzyki pop. Christina Aguilera wystąpiła w takich w słynnym teledysku „Dirty”, a Britney Spears właściwie nie decydowała się na inne opcje niż spodnie z niskim stanem. Podobnie było z Jennifer Lopez, Debby Harry oraz Madonną. 

modne spodnie
fot. Pexels.com

Dzwony — czy ten trend ma szanse na wielki powrót?

Dziś modne spodnie z pewnością nie kojarzą się z tzw. dzwonami. Ciekawostką jest jednak fakt, że jeszcze 15 lat temu kobiety nie wyobrażały sobie innego kształtu dolnej części garderoby. Krój ten miał za zadanie korygować promocje sylwetki, ukrywać jej ewentualne niedoskonałości oraz uwydatniać to, co było w niej najpiękniejsze. W praktyce jednak szerokie nogawki szybko ulegały zniszczeniu, a zimą gromadził się na nich śnieg i błoto, co niestety nie wyglądało zbyt estetycznie. 

Trzeba jednak oddać, że omawiany fason doskonale prezentował się w połączeniu z elementami odzieży, takimi jak:

  • bardzo wysokie szpilki,
  • koturny, 
  • długie tuniki.

Model ten pozwalał również na czynienie licznych eksperymentów, jeśli chodzi o stylizację. Od kilku lat projektanci mody starają się przywrócić świetność jeansom typu dzwony, jednak do tej pory starania te nie znajdują poparcia wśród konsumentów. 

modne spodnie
fot. Pexels.com

Modne spodnie z wysokim stanem i tzw. momjeans

Dziś modne spodnie to tE, które mają wysoki stan. Może od sięgać znacznie wyżej niż do granicy talii. Taki fason pozwala na ukrycie niedoskonałości sylwetki, ponieważ optycznie ją wyszczupla. Co więcej, fason ten w niesamowity sposób może wyeksponować kształt pośladów. Najsłynniejszym modelem takich jeansów jest Levi’s 501. Wiele marek odzieżowych stara się podrabiać właśnie takie rozwiązanie. 

Nie da się ukryć, że blogerki modowe absolutnie pokochały modne spodnie z rodzaju momjeans. Można je dostrzec na licznych profilach na słynnym serwisie społecznościowym Instagram. Na ulicach właściwie nie widać innego kształtu tej części garderoby. Co więcej, jeansy te nie tylko świetnie się prezentują, ale są także niezwykle wygodne. Jak wynika z informacji zaprezentowanych powyżej, moda jest bardzo zmienna i często trudno nadążyć za tempem, jakie narzucają projektanci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here