Korzeń kudzu

Obecnie ludzie coraz częściej popadają w różne nałogi. Przeciążeni nadmiarem bodźców, wywoływanym przez nadmiernie szybki rozwój współczesnego świata, szukają ujścia dla nagromadzających się w nich emocji i wtedy właśnie sięgają czy to po papierosy, czy to po alkohol, czy to po jeszcze inne użytki. Korzeń kudzu ma być natomiast odpowiedzią natury na narastający problem uzależnień. Już teraz wyniki przeprowadzonych nad nim badań są naprawdę zachęcające.

Co to tak właściwie jest?

To po prostu roślina, która występuje naturalnie wyłącznie w Azji, a przede wszystkim w Japonii oraz Chinach. Oczywiście w tym momencie jest też uprawiana w innych częściach świata, gdyż już w dziewiętnastym wieku przetransportowano ją do Stanów Zjednoczonych, gdzie szybko zaczęła cieszyć się dużą popularnością. Ma kilka cech szczególnych, które sprawiają, że rzeczywiście można ją uznać za roślinę urodziwą i niezwykle atrakcyjną. Zachwyca głęboką fioletową barwą kwiatów, ale też i mocnym niepowtarzalnym zapachem. Ponadto jest w stanie zaoferować ludzkiemu organizmowi wiele dobrego. Już pod koniec lat osiemdziesiątych zaczęto wyznaczać w badaniach różne jej prozdrowotne właściwości.

Kudzu właściwości ogólne

Korzeń tej rośliny zawsze pozytywnie zadziała na zdrowie. Nic więc dziwnego w tym, że jest on używany w formie naturalnych suplementów diety i obecnie trafia do licznych tabletek. Kudzu może obniżać ciśnienie, wspomagać procesy trawienne i regenerować poszczególne części układu pokarmowego (zwłaszcza dwunastnicę i żołądek) oraz zwalczać bóle głowy. Bywa stosowany nawet w terapiach antynowotworowych. Zdecydowanie najciekawszy jest jednak pozytywny wpływ tej rośliny na leczenie różnych form uzależnień.

Rola kudzu w leczeniu uzależnień

Co prawa w Polsce korzeń kudzu nie jest jeszcze znany pod tym względem, jednakże w takich krajach azjatyckich, gdzie używa się go od lat, od równie długiego czasu jest on stosowany jako ważny element różnych terapii odwykowych. Szczególnie dobre rezultaty przynosi w przypadku leczenia uzależnienia od nikotyny bądź alkoholu. W pewnym sensie zastępuje człowiekowi wybraną używkę, ponieważ ma za zadanie wywołać podobnie przyjemny stan do tego, który odczuwa się, gdy jest się pod wpływem alkoholu czy nikotyny. Kudzu właściwości są mocno związane ze stanem psychicznym. Uwzględniają one obniżenie poziomu napięcia i poprawę samopoczucia. Zwiększają też mobilizację organizmu do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, do których można zaliczyć próbę pokonania każdego nałogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here