Higieniczne i funkcjonalne palety z tworzywa

Transport towarów wpisany jest od wieków w rozwój handlu. Co prawda dzisiaj jego wymiar jest zupełnie inny, a ilość różnorodnych produktów, które trafiają do konsumentów na całym świecie, znacznie większa. Nic więc dziwnego, że poszukuje się rozwiązań, które usprawnią wszystkie te procesy. Jednym z nich są palety z tworzywa sztucznego.

Właściwości palet z tworzywa sztucznego

Palety to jedne z najpowszechniej stosowanych nośników w transporcie. Najczęściej wykonane są one z takich materiałów jak drewno lub właśnie tworzywo sztuczne. Palety z tworzywa sztucznego odznaczają się znacznie mniejszą wagą od drewnianych, co ma znaczący wpływ dla ich sprawniejszą i wygodniejszą obsługę. Nie absorbują także wody, więc ich waga nie zamienia się pod wpływem wilgoci.

Istotną zaletą palet z tworzywa jest ich wytrzymałość. Mimo że lżejsze, to jednak bardzo wytrzymałe i odporne na różnorodne czynniki w tym uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury, a także promieniowanie słoneczne. Z powodzeniem mogą więc być stosowane w bardzo różnych warunkach.

Funkcjonalne rozwiązania i dodatki

Palety z tworzywa mogą odznaczać się bardzo różnymi parametrami, a także dodatkowymi i bardzo funkcjonalnymi rozwiązaniami. Producent palet plastikowych może między innymi zastosować inne tworzywo, ażurowe lub jednolite podstawy, krawędzie stabilizujące, nogi lub płozy – wszytko zależy od potrzeb każdego inwestora.

Producent palet plastikowych wytwarza także nośniki, które mogą różnić się pod względem wymiarów. Produkuje się je przede wszystkim zgodnie z najbardziej standardowymi wymiarami, które zapewniają sprawną obsługę na każdym etapie łańcucha dostaw, ale jeśli zajdzie potrzeba, to palety mogą mieć także parametry niestandardowe.

Wyjątkowa higiena

Zaletą palety z tworzywa jest także wyjątkowa higieniczność. Gładkie ścianki bardzo łatwo utrzymać w czystości, a do tego nie absorbują one wilgoci i tym samym nie sprzyjają rozwojom pleśni i grzybów, a to przekłada się na lepszą jakość przewożonych produktów.

Paleta przeznaczona do transportu artykułów świeżych wyposażona jest dodatkowo w ażurowe otwory, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i bardziej efektywne odprowadzanie wilgoci, co w transporcie takich produktów ma niebagatelne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here