Jak pijąc więcej ważymy mniej

Choć brzmi to paradoksalnie, im więcej wody pijemy, tym mniej ważymy. Oczywiście nie osiągniemy tego efektu, gdy będziemy objadać się słodyczami czy siedzieć całymi dniami na kanapie. Jednak woda a odchudzanie są ze sobą ściśle powiązane.

Standardową ilością wody, jaką powinniśmy pić jest 1,5 litra dziennie. Jest to średnie zapotrzebowanie na samą wodę, z pominięciem innych płynów. Ilość taka zapobiega odwodnieniu organizmu. Jednak osoby otyłe powinny przyjmować znacznie większa ilość w granicach 3-4 litrów wody dziennie! Również osoby uprawiające dużo sportu powinny pić zwiększoną ilość wody, ponieważ usuwana jest ona wraz z potem.

Woda a odchudzanie to ważny temat, często umniejszany na rzecz forsowania organizmu katorżniczymi ćwiczeniami lub restrykcyjnymi dietami. A przecież woda w procesie odchudzania jest niezastąpiona. Dzięki wodzie przyspieszany jest metabolizm i tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej. Podczas wykonywania ćwiczeń sportowych konieczne jest większe nawadnianie organizmu i to ona pozwala na wypłukiwanie z organizmu toksyn i usuwania produktów przemiany materii. Woda jest środowiskiem, w którym dokonywana jest przemiana materii, bez niej organizm nie byłby w stanie spalać pokarmów.

Bardzo ważny jest wybór wody podczas odchudzania. Nie jest polecana woda gazowana, ponieważ może się ona przyczyniać do wzdęć, problemów jelitowych. Najlepsza jest mineralna woda niegazowana. Taka woda zawieraj również minerały, niezbędne dla organizmu, a więc jest o wiele zdrowsza niż woda źródlana. Podczas odchudzania w szczególności ważne jest dostarczanie minerałów, które usuwane są wraz z moczem wraz ze szkodliwymi substancjami. Woda mineralna dostarczy nam między innymi magnezu, chloru, który usprawnia procesy trawienne, sodu, potasu czy wapnia. Podczas intensywnych ćwiczeń towarzyszących odchudzaniu, unikniemy ich niedoboru.

Kolejną zaletą wody jest nawadnianie stawów, co również jest istotne podczas intensywnych treningów.

Warto więc wyrobić sobie nawyk częstego picia wody w ciągu dnia, małymi łyczkami, nawet wtedy gdy nie jesteśmy spragnieni. Pozwoli to utrzymać nawodniony organizm przez cały czas i stworzyć sprzyjające warunki do przemiany materii, usuwania toksyn, transportu składników odżywczych. Podczas stosowania diety czy częstszego uprawiania sportów, gdy może nastąpić niedobór składników odżywczych, może je ona uzupełnić poprzez zawarte w sobie pierwiastki. Dlatego warto nosić ze sobą butelkę wody i regularnie się nawadniać. Z pewnością regularne picie wody pomoże w zdrowym zrzuceniu kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here