Charakterystyka badania przepływu żył

Z całą pewnością można stwierdzić, że badanie przepływu żył jest kluczowe w przypadku niektórych grup pacjentów. Warto zapoznać się z jego szczegółową charakterystyką, a także wskazaniami do badania oraz jego możliwościami diagnostycznymi.

Wskazania do wykonania badania żył

Dzięki wykonaniu badania żył możliwe jest zbadanie przepływu krwi płynącej w żyłach i tętnicach. Dzięki temu można wykryć liczne schorzenia w obrębie tych struktur, takie jak na przykład zatory żylne. Dlatego wskazania do wykonania Badania żył są bardzo szerokie. Może być ono zalecane w przypadku zmagania się z takimi problemami zdrowotnymi jak nadciśnienie tętnicze, obrzęki kończyn dolnych, a także podczas podejrzewania choroby zakrzepowo-zatorowej.

Diagnostyka z wykorzystaniem badania żył

Badanie przepływu żył umożliwia dokonanie bardzo szerokiej diagnostyki struktur, które są obejmowane badaniami. Dzięki nim możliwa jest ocena wydolności żył oraz tętnic, które znajdują się w ciele człowieka. Ponadto w badaniu możliwe jest precyzyjne wskazanie miejsc w żyłach i tętnicach, które są zmienione chorobowo. Jest to kluczowe w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia oraz ewentualnego skierowania pacjenta na zabiegi chirurgiczne.

Jak się przygotować do badania żył?

Badanie żył nie jest inwazyjne, dlatego nie jest konieczne specjalne przygotowywanie się do niego. Badanie przepływu żył może być wykonane w dowolnym momencie, jeśli zostanie zalecone przez lekarza. Jest ono bezbolesne i uznawane za w pełni bezpieczne, nawet dla osób, które znajdują się w grupie ryzyka. Ponadto do badania nie trzeba być na czczo i nie trzeba mieć również wypełnionego pęcherza tak jak do innych badań. Podczas badania pacjent nie jest narażony na promieniowanie, dlatego można je wykonywać nawet u kobiet w ciąży.

Przebieg badania żył

Badanie żył umożliwia zbadanie oraz ocenienie przepływu krwi w żyłach oraz tętnicach. Jest to możliwe dzięki emitowanym falom ultradźwiękowym. Obraz z badania uwidaczniany jest na ekranie monitora, co sprawia, że lekarz może dokonać niezbędnej oceny oraz postawić właściwą diagnozę. Niezbędna ona będzie podczas dalszego procesu leczenia. Badanie żył jest bardzo precyzyjne, dlatego uwidacznia nawet najdrobniejsze zmiany chorobowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here