Jak wygląda zapłodnienie in vitro

Metoda in vitro jest wybawieniem dla osób, które są niepłodne lub nie mogą posiadać dzieci z innych powodów. Niepłodność to sytuacja, kiedy regularne współżycie bez żadnego zabezpieczenia nie sprawia, że kobieta zachodzi w ciążę.

Przyczyny bezpłodności

Jest to problem, który równie często dotyka mężczyzn co kobiety. Należy mieć na uwadze, że w 10-15% przypadków lekarz nie jest w ogóle w stanie wytłumaczyć przyczyn niepłodności. Dla par, które starają się bezskutecznie o dziecko dobrym rozwiązaniem jest In vitro Kraków jest miastem, w którym bez większych problemów można uzyskać pomoc w tym zakresie. Należy też dodać, że około 30% przyczyn niepłodności leży po stronie mężczyzny i tyle samo po stronie kobiety. Warto też zauważyć, że aż w 30% przypadków problem dotyczy obojga partnerów. Procedura zapłodnienia jest złożona z kilku etapów, a każdy jest przeprowadzany pod okiem wyspecjalizowanego lekarza. Dobrym rozwiązaniem jest również wcześniejsze przeczytanie opinii jakich posiada klinika in vitro Kraków jest miastem znajdującym się na Południu Polski. Szkoli się tu wielu specjalistów, którzy w przyszłości będą ratować ludzi. Sama procedura zawsze jest taka sama i nie ma przy tym znaczenia, jaka klinika in vitro Kraków zostanie wybrana.

Etapy sztucznego zapłodnienia

Pierwszym krokiem jest kwalifikacja podczas której lekarz poznaje pacjenta oraz dokładnie zapoznaje się z medyczną dokumentacją. Klinika leczenia niepłodności Kraków tak samo jak każde inne miejsce przeprowadza specjalne ankiety medyczne, a w przypadku kobiety dodatkowo wykonuje się badanie USG. Niezbędne może być zlecenie dodatkowych badań laboratoryjnych. Takie badania jak E2, TSH, AMH, cytologia oraz profilaktyka standardowo wykonuje klinika leczenia niepłodności Kraków jest dość przyjaznym i pozytywnie nastawionym miejscem dla takich osób. Ważne jest też wykonanie morfologii oraz zbadanie nasienia w przypadku mężczyzny. Partnerzy, którzy starają się o dziecko mają też obowiązek wykonania badań wirusologicznych, do których należą: HIV, HCV, WR oraz HBS AG. Szczególnie ważnym etapem jest stymulacja hormonalna. W tym czasie kobiecie podawane są środki farmakologiczne, które umożliwiają pobudzenie dojrzewających komórek jajowych. W tym czasie wymagane są przynajmniej 2-4 wizyty kontrolne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here