Jak się przygotować do przeszczepu włosów

Na pomyślny przebieg każdego zabiegu bardzo duży wpływ ma pacjent, bo choć lekarz wydaje odpowiednie zalecenia, pacjent decyduje o tym, czy się do nich zastosuje. Przeszczep włosów Katowice też jest zabiegiem wymagającym odpowiedniego przygotowania. Co może więc zrobić pacjent, by zapewnić temu zabiegowi maksymalną efektywność?

Wybór odpowiedniej kliniki jest najważniejszy

Olbrzymim błędem jest stawianie przeszczepu włosów na równi z zabiegami kosmetycznymi – mechanicznym oczyszczaniem twarzy czy stylizacją paznokci. Transplantacja jest znacznie bardziej skomplikowana i może nieść ze sobą szereg komplikacji, jeżeli nie zostanie prawidłowo przeprowadzona.

Profesjonalna klinika przeszczepu włosów jest jedynym takim miejscem, do którego warto się zgłosić w celu poddania się transplantacji. Oczywiście tę klinikę warto też samemu sprawdzić i dowiedzieć się, kto w niej pracuje, jakie ma ona opinie wśród pacjentów oraz jak długo działa na rynku. Niezbędne jest to, by osoba, która będzie przeprowadzać Przeszczep włosów śląsk, miała w tej kwestii jak największe doświadczenie.

Podstawowe zalecenia lekarskie

Istnieje też kilka takich podstawowych zaleceń, które otrzymują wszyscy pacjenci zdecydowani na transplantację włosów. Przede wszystkim na siedem dni przed zabiegiem należy odstawić całkowicie wszelkie napoje alkoholowe. Przeszczep włosów Katowice zawsze doprowadza do przynajmniej lekkiego krwawienia, a jako że alkohol obniża krzepliwość krwi, jego spożycie może spotęgować krwawienie w trakcie zabiegu i doprowadzić do różnych komplikacji.

Podobnie sprawa wygląda z papierosami, gdyż występujące w nich substancje, zwłaszcza nikotyna, będą utrudniać gojenie się ran. Oczywiście klinika przeszczepu włosów nikomu nie zabroni wyjścia na dymka, ale zaleca się, by to palenie przynajmmniej ograniczyć.

Na jakieś dziesięć dni przed zaplanowanym zabiegiem transplantacji powinno się również zaprzestać zażywania aspiryny. Ona również, podobnie jak alkohol, będzie pogarszać krzepliwość krwi i może zwiększyć krwawienie w trakcie zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc przeszczep włosów Śląsk jest jednak zabiegiem mocno ingerującym w skórę głowy pacjenta, tak więc należy zachować wszelkie środki ostrożności, by nie wywołał on żadnych skutków ubocznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here